Photoshop پرطرفدار ترین برنامه­‌ی تجاری پردازشگر تصویر است اما بیشتر مردم مایل نیستند هزینه‌­ای برای استفاده از برنامه های غیر­ضروری بپردازند، از این رو از gimp به عنوان جایگزینی رایگان برای Photoshop نام برده می‌­شود. گرچه gimp توانایی انجام بیشتر عملیاتی که Photoshop انجام می­‌دهد را دارد، اما برخی از کارهای تخصصی را gimp انجام نمی­دهد.

تصمیم در مورد این مسئله که از gimp استفاده کنیم یا photoshop وابسته به هدفی است که دنبال می­‌کنیم.

Gimp: اگر به کار با لینوکس علاقه دارید:

اگر از لینوکس استفاده می ­کنید بهترین گزینه gimp است، زیرا اکثر نسخه ­های لینوکس از photoshop پشتیبانی نمی‌­کنند. ( نسخه­‌ی Wine از photoshop پشتیبانی می­‌کند)

Photoshop: اگر عاشق کار با تلفن هوشمند خود هستید

در سال­‌های اخیر شرکت Adobe اقدام به توسعه­‌ی ابزار ها برای تلفن­ های هوشمند کرده است. اپلیکیشن­‌های اولیه به خاطر اینکه تلفن ها هنوز قدرت پردازش کافی نداشتند، به خوبی عمل نمی­ کردند اما اخرین اقدامات نتایج قابل توجهی به دنبال داشته است. یکی از این برنامه ها photoshop برای تلفن هوشمند است.

Gimpاگر مایلید از ابزار رایگان استفاده کنید:

اگر به همه‌­ی امکانات photoshop نیاز ندارید یا زیاد از ان استفاده نمی­‌کنید و مایل نیستید برای آن هزینه­‌ای صرف کنید (به حق مولف احترام می­‌گذارید و مایل نیستید از نسخه­‌ی کرک شده استفاده کنید)، gimp جایگزینی مناسب برای photoshop است.

Photoshop: اگر طراح حرفه­‌ای یا عکاس هستید:

اگر نیاز به پردازش حرفه­‌ای تصاویر دارید، photoshop بهترین گزینه برای شماست.

جمع بندی:

اگر هدف خود را در نظر بگیریم انتخاب میان gimp و photoshop خیلی آسان تر می­‌شود.

این مطلب را از دست ندهید:  هر آنچه که باید درباره بلوتوث بدانیم

اگر شما یک متخصص هستید یا به امکانات پردازش تصویر اضافه نیاز دارید photoshop انتخاب بهتری است. اما اگر سیستم شما لینوکس است یا هزینه ­ای که برای استفاده از برنامه می‌­پردازید اهمیت دارد و به ندرت نیاز به استفاده از آن دارید، gimp گزینه‌ی مناسب است.

فهرست