طراحی گرافیک

طراحی گرافیک بخش اساسی از برندینگ می‌باشد. دپارتمان طراحی عصر مجازی، متشکل از طراحان خلاق و توانمند است که در خلق و تثبیت هویت بصری برندها، تاثیر چشم‌گیری دارند.

خدمات دپارتمان گرافیک در عصر مجازی:طراحی گرافیک

● طراحی قالب سایت و بنرهای سایت
● طراحی نشانه (لوگو) و نوشتاری (لوگو تایپ)
● طراحی بروشور، کاتالوگ دیجیتال و غیر دیجیتال
● طراحی بسته‌بندی
● طراحی هویت برند
● طراحی کاراکتر

برندینگ و ارتباط آن با طراحی گرافیک در چیست؟

تبلیغات و بازاریابی از بخش‌های اساسی برندینگ هستند و در این مسیر طراحی گرافیک نقش ارزنده‌ای در طراحی عناصر تبلیغاتی دارد.
برند احساسی است که مخاطب نسبت به یک کسب‌وکار دارد و نماد خوش‌نامی آن است.

برندینگ یک ابزار استراتژیک قدرتمند برای جایگاه‌یابی یک کسب‌وکار است ازاین‌رو صاحب‌نظران معتقدند برند، دارای شخصیت است.
نقش اصلی گرافیک در برندینگ، بیشتر به جنبه‌های بصری برند می‌پردازد و یکی از اصلی‌ترین فاکتورهایی که در برندینگ نقش بسزایی دارد، جذابیت تصویری تبلیغات بصری است که نمی‌توان آن را در برند سازی نادیده گرفت.
اگر گرافیک و رنگ‌ها از یک شرکت حذف و ابعاد بصری آن نادیده گرفته شود، نمی‌توان امیدی به موفقیت آن برند داشت و محکوم‌ به شکست خواهد بود.
برندینگ و تصویر ذهنی مثبت از برند، به برنامه‌های بازاریابی و تبلیغاتی مناسب و حرفه‌ای نیاز دارد که بتواند تداعی‌کننده، ذهنیت مطلوب و منحصربه‌فرد از برند باشد.
طراحی گرافیک به جذابیت تبلیغات در راستای برندینگ و ایجاد ارتباط و خلق تصویر برند، کمک زیادی می‌کند.
طراحی حرفه‌ای لوگو و نام و نشان تجاری از عوامل بسیار تأثیرگذار در برندینگ است.لوگوی مناسب و جذاب، تأثیر مثبتی بر معرفی و پیشرفت برند دارد.
لوگو، طرح گرافیکی و نماد منحصربه‌فرد برای معرفی یک برند است به همین دلیل باید طراحی آن با دقت انجام شود.
طراحی حرفه‌ای لوگو، انتخاب رنگ مناسب باشخصیت برند، کاتالوگ، بیلبوردهای تبلیغاتی و هریک از اجزای گرافیکی، به ایجاد برندی قدرتمند کمک خواهد کرد و معمولاً باعث افزایش محبوبیت برند می‌گردد.
اگر رنگ‌بندی، طراحی و اشکال بسته‌بندی و یا تبلیغات به‌خوبی مشتریان را متقاعد کند، بدون شک آن‌ها را به استفاده از محصولات و خدمات برانگیخته خواهد کرد ازاین‌روست که هنر، عامل مهمی در موفقیت کسب‌وکارها می‌باشد.

طراحی گرافیک چیست؟

طراحی گرافیک، هنر ارتباط بصری از طریق عکس‌های متنی، نمادها و کارهای هنری است که احساس اصلی طراح را به بیننده منتقل می‌کند. به عبارت دیگر طراحی گرافیک روندی است که باعث می‌شود یک برند، یک محصول و یا …با طرح‌های جذاب به خوبی دیده شود و به سرعت در ذهن مخاطب ماندگار شود.

برای ایجاد محتوای گرافیکی به‌یادماندنی، از هنرهای تجسمی متفاوت مانند تایپوگرافی، ویرایش عکس، طراحی‌های گرافیکی و … استفاده می‌شود.طراحی گرافیک

تأثیر گرافیک بر شبکه‌های اجتماعی

طراحی گرافیک اثری قوی بر بازاریابی و تبلیغات کسب‌وکار دارد. از اثرات طراحی گرافیک در شبکه‌های اجتماعی می‌توان به افزایش جلب‌توجه مخاطبان، افزایش فالورها و به اشتراک‌گذاری محتوای شما توسط کاربران اشاره کرد. طراحی حرفه‌ای به‌ویژه طراحی لوگوی حرفه‌ای باعث ایجاد حس مثبت و افزایش اعتماد مخاطبان می‌شود و همچنین باعث می‌شود از رقبا سبقت بگیرید.

۱- افزایش فروش و درآمد

محتوای گرافیکی که با دقت طراحی شود موجب افزایش فروش می‌گردد. مخاطبان از طراحی گرافیکی باکیفیت و منحصربه‌فرد این پیام را دریافت می‌کنند که برند موردنظر از محصولات و خدمات یکتا و باکیفیت برخوردار است. همچنین موجب نزدیکی بیشتر با مخاطبان می‌گردد و مشتریان را به مشتریان وفادار تبدیل می‌کند.

۲- شناخته شدن نام برند

طراحان گرافیک در معرفی کردن شرکت به مخاطبان کمک زیادی می‌کند. طراحی‌ها، مداوم در دید مخاطبان هستند و نام برند را مکرر در ذهن مخاطب تداعی می‌کند که این امر باعث هرچه بیشتر شناخته شدن نام شرکت می‌شود.

۳- ایجاد حس اعتماد در مخاطب

طراحی گرافیکی ابزاری فوق‌العاده برای ایجاد حس اعتماد در مخاطبان است. طرح‌های گرافیکی در صورت داشتن ظرافت و زیبایی به مخاطبان حس اعتماد خواهند داد. در کمپین‌های تبلیغاتی طراحی گرافیکی برای دادن جلوه‌ای زیبا به محصول ضروری است و باعث به یادماندن کمپین و برندینگ می‌شود.

۴- رساندن پیام برند به‌وسیله طراحی گرافیکی به مخاطبان

طراحی گرافیک ابزاری کارآمد برای رساندن پیام برند به مخاطبان است که رنگ‌ها، نمادها و نوشتار در برانگیختن احساسات مخاطبان کمک شایانی می‌کند.

۵- متحد کردن کارمندان

رنگ‌ها و طرح‌ها باعث هماهنگی و اتحاد بین کارمندان می‌شود و حرفه‌ای بودن شرکت را در ذهن مخاطب تداعی می‌کند.

۶- جذاب کردن محتوا به‌وسیله طراحی گرافیک

طراحی گرافیک حرفه‌ای، توانایی جلب نظر مخاطب را خواهد داشت و موجب جذابیت محتوا می‌شود. مخاطبان متن‌هایی که دارای طرح‌های گرافیکی و رنگ هستند را بیشتر مطالعه می‌کنند.

متخصصین عصر مجازی آماده مشاوره و ارائه خدمات گرافیک برای انتخاب رنگ مناسب برند شما می‌باشند.

فهرست
WhatsApp
ارسال
مجموعه آی تی عصرمجازی آخرین اخبار و اطلاعات عصرمجازی را به صورت سریع دریافت نمایید
رد کردن
اجازه دادن به اعلان ها