ارتباط با ما:

LinkedIn
Instagram

آمار بازدیدکنندگان

  • 1
  • 53
  • 265,179
  • دی ۲۷, ۱۳۹۹

Botnet چیست؟

Botnet مجموعه ­ای از کامپیوتر های آلوده است که از راه دور به وسیله­ ی یک هکر کنترل می‌شوند. زمانی که کامپیوتر به وسیله ­ی بدافزار آلوده می‌شود (bot)، هکر می­‌تواند کامپیوتر را از طریق اینترنت از راه دور کنترل کند و از این زمان به بعد کامپیوتر به یک زامبی (zombie) تبدیل می­‌شود و مطابق میل هکر رفتار می­‌کند و این در حالی است که صاحب کامپیوتر کاملا بی اطلاع است. به مجموعه­‌ی این کامپیوترهای آلوده botnet گفته می­‌شود.

هکر می‌­تواند دسترسی به کنترل botnet را بفروشد یا با دیگران به اشتراک بگذارد و به دیگران امکان استفاده از آن برای انجام اعمال بدخواهانه را بدهد. به عنوان مثال یک spammer از botnet برای ارسال ایمیل های spam استفاده می‌­کند و این روش به spammer این امکان را می‌­دهد که شناسایی نشود و server هایش در لیست سیاه قرار نگیرد. این کار همچنین باعث کاهش هزینه ها می‌­شود؛ چراکه صاحب کامپیوتر هزینه ی دسترسی به اینترنت را می‌­پردازد.

هکرها همچنین از botnet ها برای حملات (DDOS ( Distributed Denail Of Service استفاده می­‌کنند. هکر هزاران کامپیوتر آلوده را طوری هماهنگ می­‌کند که به طور همزمان برای دسترسی به یک وب سایت اقدام کنند و وب سرور که توانایی پاسخ گویی به همه­‌ی این درخواست ها را ندارد، دچار اخلال در عملکرد می­‌شود و وب سایت غیرقابل دسترس می­‌شود.

فهرست
WhatsApp
ارسال
مجموعه آی تی عصرمجازی آخرین اخبار و اطلاعات عصرمجازی را به صورت سریع دریافت نمایید
رد کردن
اجازه دادن به اعلان ها