ارتباط با ما:

LinkedIn
Instagram

آمار بازدیدکنندگان

  • 1
  • 53
  • 265,179
  • دی ۲۷, ۱۳۹۹

GIMP یا photoshop

Photoshop پرطرفدار ترین برنامه­‌ی تجاری پردازشگر تصویر است اما بیشتر مردم مایل نیستند هزینه‌­ای برای استفاده از برنامه های غیر­ضروری بپردازند، از این رو از gimp به عنوان جایگزینی رایگان برای Photoshop نام برده می‌­شود. گرچه gimp توانایی انجام بیشتر عملیاتی که Photoshop انجام می­‌دهد را دارد، اما برخی از کارهای تخصصی را gimp انجام نمی­دهد.

تصمیم در مورد این مسئله که از gimp استفاده کنیم یا photoshop وابسته به هدفی است که دنبال می­‌کنیم.

Gimp: اگر به کار با لینوکس علاقه دارید:

اگر از لینوکس استفاده می ­کنید بهترین گزینه gimp است، زیرا اکثر نسخه ­های لینوکس از photoshop پشتیبانی نمی‌­کنند. ( نسخه­‌ی Wine از photoshop پشتیبانی می­‌کند)

Photoshop: اگر عاشق کار با تلفن هوشمند خود هستید

در سال­‌های اخیر شرکت Adobe اقدام به توسعه­‌ی ابزار ها برای تلفن­ های هوشمند کرده است. اپلیکیشن­‌های اولیه به خاطر اینکه تلفن ها هنوز قدرت پردازش کافی نداشتند، به خوبی عمل نمی­ کردند اما اخرین اقدامات نتایج قابل توجهی به دنبال داشته است. یکی از این برنامه ها photoshop برای تلفن هوشمند است.

Gimpاگر مایلید از ابزار رایگان استفاده کنید:

اگر به همه‌­ی امکانات photoshop نیاز ندارید یا زیاد از ان استفاده نمی­‌کنید و مایل نیستید برای آن هزینه­‌ای صرف کنید (به حق مولف احترام می­‌گذارید و مایل نیستید از نسخه­‌ی کرک شده استفاده کنید)، gimp جایگزینی مناسب برای photoshop است.

Photoshop: اگر طراح حرفه­‌ای یا عکاس هستید:

اگر نیاز به پردازش حرفه­‌ای تصاویر دارید، photoshop بهترین گزینه برای شماست.

جمع بندی:

اگر هدف خود را در نظر بگیریم انتخاب میان gimp و photoshop خیلی آسان تر می­‌شود.

اگر شما یک متخصص هستید یا به امکانات پردازش تصویر اضافه نیاز دارید photoshop انتخاب بهتری است. اما اگر سیستم شما لینوکس است یا هزینه ­ای که برای استفاده از برنامه می‌­پردازید اهمیت دارد و به ندرت نیاز به استفاده از آن دارید، gimp گزینه‌ی مناسب است.

فهرست
WhatsApp
ارسال
مجموعه آی تی عصرمجازی آخرین اخبار و اطلاعات عصرمجازی را به صورت سریع دریافت نمایید
رد کردن
اجازه دادن به اعلان ها