ارتباط با ما:

LinkedIn
Instagram

آمار بازدیدکنندگان

  • 1
  • 53
  • 265,179
  • دی ۲۷, ۱۳۹۹

UI و UX چیست؟

UI و UX چیست؟

UIطراحی سایت مخفف (UX Designer) و UX مخفف (UI Designer) دو مفهوم آشنا در طراحی سایت و دو عنوان شغلی مجزا می‌باشند.

User Experience design (UX) به تجربه و احساس کاربران از رویت صفحات وب‌سایت گفته می‌شود.

User Interface design (UI) بخشی از طراحی است که کاربر هنگام رویت وب‌سایت آن را مشاهده می‌کند.

UX چیست؟

UX به رفتارها، احساسات و حالت‌های کاربران گفته می‌شود که در زمان استفاده از یک سیستم خاص یا محصول در آن‌ها رخ می‌دهد. طراح تجربه کاربری (UX) سعی دارد، کار با یک سایت را بهبود بخشد و تجربه‌ای ایده آل برای کاربر ایجاد کرده و کاربر را به سمت اهداف مدنظر کسب‌وکار هدایت می‌کند. تجربه کاربران می‌تواند تمامی عواطف، اعتقادات، مزیت‌ها، پاسخ‌های فیزیکی و روانی، رفتارها و واکنش‌ها قبل از زمان استفاده، در حین استفاده از سایت و بعدازآن را در بربگیرد؛ بنابراین یکی از وظایف مهم طراحان سایت درزمانی طراحی، ایجاد محیطی زیبا، هدفمند و راحت برای کاربران می‌باشد به‌طوری‌که به احساسات و هیجانات کاربران توجه ویژه شود.
از وظایف مهم طراح تجربه کاربری (UX) مدیریت و بررسی رفتار کاربر، بررسی و انتخاب محتوا و متن‌های مرتبط در سایت، تمرکز روی اطلاعاتی که به کاربر داده می‌شود یا از او گرفته می‌شود، بررسی بخش مارکتینگ و … می‌باشد.
یک طراح تجربه کاربری با تمام اعضای تیم در ارتباط است و به ابزارهای تحقیق و آنالیز مسلط است تا بتواند هدف از طراحی سایت را برآورده کند و باعث موفقیت کسب‌وکار گردد.

UI چیست؟

UI تأثیرات متقابل سایت بر کاربران و رابط کاربری است. طراحی رابط کاربری،‌ طراحی بخش‌هایی از محصولات دیجیتال است که کاربر آن را می‌بیند و عملاً با طرح‌های گرافیکی و پیاده کردن این طرح‌ها در سایت سروکار دارد. در طراحی UI از تصاویر، متن‌ها، دیاگرام‌ها، ماژول‌ها، جداول، ویدئوها و همچنین رنگ به شکل حرفه‌ای استفاده می‌شود. به‌طور مثال طراح UI سعی دارد بنرهایی در سایت استفاده کند که ثبات و یکپارچگی سایت را تأمین کند.

طراحی سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

یک × سه =

فهرست
WhatsApp
ارسال
مجموعه آی تی عصرمجازی آخرین اخبار و اطلاعات عصرمجازی را به صورت سریع دریافت نمایید
رد کردن
اجازه دادن به اعلان ها